شرکت صنایع فرزانگان زاگرس

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

┼ تعداد افراد آنلاین : 3
┼ کل بازدیدها : 164293
┼ بازدید های امروز : 311
┼ بازدید های دیروز : 277

چگونه چراغ LED مورد نیاز خود را انتخاب کنیم تا متحمل خسارت نشویم


به چه نکاتی هنگام خرید محصولاتLED دقت‌کنیم تا متضرر نشویم؟

همه شنيده‌ايم که چراغ‌های LED دارای دو مزیت بسیار مهم - راندمان خیلی بالا و طول عمر خیلی زیاد- هستند. این مزایا به‌سادگی و بدون صرف هزینه بدست نمی‌آیند. پیشنهاد ما برای خریداران محصولات LED این است که برای اجتناب از خسارات مالی و احیانا جانی، این نکات را درنظر بگیرند و از فروشنده مطالبه نمایند:

1-راندمان کل چراغ و مشخصات فنی معتبر 2- ضمانت تعویض وضمانت تعمیر معتبر

1-تولیدکننده باید راندمان کل چراغ و نه لامپ که بر حسب لومِن بر وات Lm/w بیان می‌شود را بر اساس گواهی‌های مراجع آزمایشگاهی معتبر مانند دانشگاه تهران همراه محصول ارائه دهد.
در صورت فقدان گواهی‌ها، توصیه می‌شود هنگام تصمیم‌گیری، حداقل چراغ‌های تولیدکنندگان مختلف را روشن کنید و روی سطوح یکسان بتابانید وشدت ودامنه نور چراغ‌ها را عملا مقایسه فرمائید.
برای مصرف‌کنندگان تخصصی( صنایع ، وزارت نیرو ، وزارت راه و مانند آن) مشخصات الکتریکی و نوریِ فنی‌تر چراغ مانند انواع حفاظت‌ها، دامنه ولتاژ ورودی، ضریب قدرت، هامونیک‌ها (THD) ، کیفیت رنگ نور ( CRI  ,  Ra) ، دمای نور(CCT)  و منحنی‌های پخش نور  و . . . نیز باید ارئه شوند.
2-بسیار مهم است که فروشنده برای محصولات غیر تخصصیِLED، 12 تا 18 ماه و برای چراغ‌های تخصصی مانند چراغ‌های خیابانی و نورافکن‌ها حداقل 24ماه ضمانت تعمیر یا تعویض ارائه دهد.
همیشه کـالاهای وارداتیِ بی‌کیفیت، فـاقد ضمانت معتبر و واقعی هستند چون شرکتِ تولیدکننده و پشتیبان این کالاها در آن سوی دنیا قرار دارد.
نکته بسیار مهم: در خیلی موارد چراغ‌هائی با شدت نور اولیه خیلی خوب به بازار ارائه می‌شود ولی با گذشت حداکثر 2000 ساعت نور آنها به سرعت افت پیدا می‌کند. چون از LEDهای بی‌کیفیت در آن استفاده شده‌است. مطمئن‌شدن از اینکه یک تولیدکننده از این نوع LED استفاده نکرده‌باشد آسان نیست و نیاز به دانش کافی دارد. ولی میتوان با تعهد ضمانت نور 12 تا 24ماهه کمی مطمئن شد.

- هنگام مقایسه قیمت‌ها و خرید سیستم‌های انرژی خورشیدی، مهمترین چیز شدت نور تحویلی روی سطح کار(یعنی راندمان چراغ) است نه توان الکتریکیِ چراغ.

همچنین ضمانت تعویض به مدت حداقل دو سال برای کل مجموعه مخصوصا باتری و مقدار backup  (یعنی تعداد شب‌هائی که چراغ روشن شود ولی در روزها به‌خاطر هوای ابری باتری شارژ نشود) نیز از پارامترهای اساسی تعیین کننده قیمت وکیفیت هستند.

 
© حقوق کپی برداری برای شرکت صنایع فرزانگان زاگرس محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا